tr?id=1324745488485272&ev=PageView&noscript=1 Sprečite pad kvaliteta i prekid procesa zrenja zbog velikih oscilacija dnevnih temperatura | HOYA V.S. - Subotica
Aktuelnosti

Sprečite pad kvaliteta i prekid procesa zrenja zbog velikih oscilacija dnevnih temperatura

01_09_2025_Non_Stress_Trainer
Velike oscilacije između noćnih i dnevnih temperatura, od ispod 10°C noću, do više od 30°C preko dana, dovodi do pojave stresa kako kod povrtarskih kultura na otvorenom, tako i kod biljaka u zatvorenom prostoru. Taj period će trajati u narednih 15-tak dana i poklapa se sa periodom berbe povrtarskih kultura, te može dovesti do pada kvaliteta i prekida procesa zrenja.

Ove negativne posledice stresa možete veoma brzo i efikasno sprečiti upotrebom dva proverena i efikasna preparata.

Naša preporuka je da biljke istretirate preparatima NON-STRESS u količini od 1 l/ha u kombinaciji sa TRAINER-om u količini od 2 l/ha. Preporuka se prvenstveno odnosi na papriku u tipu ajvaruše koja je u našoj zemlji zasađena na velikim površinama i može pretrpeti najveće posledice.

Naravno preporuka se odnosi i na ostale biljne vrste ukoliko se ukaže potreba.